Web Tasarım Renk Ayarları

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama yöntemleri

Likit şeklinde püskürtmeli yapılarak uygulanan kokulu ilaçlama yöntemi oldukça etkili bir ilaçlama yöntemi olarak tanımlanmaktadır. Haşere ve böceklerin uzak tutulmasında hızlı bir çözüm yöntemi olarak karşımız çıkan kokulu ilaçlama yöntemi, böcek ve haşerelerin yoğun olarak görüldüğü yerlerde uygulanabilmektedir. Kokulu ilaçlamanın pek çok farklı önemli kazanımı bulunmaktadır. Mesela; hamam böceklerinin kapsüller halinde yumurtladıkları bilinmektedir. Hemen her kapsülde yaklaşık olarak 40 adet yavru bulunabilmektedir. Durum böyle olunca ilaçlama yönteminin etkili bir şekilde yapılmış olması önem kazanmaktadır. Bundan dolayı; kokulu ilaçlamanın bahsedilen hususlarda sorunsuz bir şekilde hizmet sunduğu bilinmektedir. Kokulu ilaçlamanın çok daha kısa süre içerisinde sonuç alan bir işlem olduğu göz önünde bulundurulursa; bu ilaçlama yönteminin neden en etkili ilaçlama yöntemlerinden birisi olduğu bilgisi gün yüzüne çıkmaktadır.

Kokulu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kokulu ilaçlama yöntemi; oldukça keskin bir koku vasıtasıyla yapılmaktadır. Güçlü yapısı sayesinde haşerelerin uzaklaştırılmasında etkili bir şekilde kullanılan kokulu ilaçlama yöntemi; jel ya da benzeri özellikleri gösteren böcek ilaçlama yöntemlerinin etkili olamadığı durumlarda uygulanmaktadır. Kokulu ilaçlama yapıldıktan sonraki ilk 6 saat bu yöntemin uygulandığı alandan uzak durmak gerekmektedir. Asla ilaçların solunmamasının gerekli olduğu bilinmelidir. Aksi takdirde zehirlenme olasılığı oldukça yüksek olmaktadır. Kokulu ilaçlama işlemi yapıldıktan sonra eve gidildiğinde; evin havalandırılması şart olmaktadır. Kokulu ilaçlamanın uygulandığı alanda bulunan tüm böcek ve haşereler; yok olmaktadır.

Kokulu İlaçlama Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

Kokulu ilaçlama yöntemi; ölmesi zor olan böcek ve haşerelerin yok edilmesinde tercih edilmektedir. Bu ilaçlama yönteminde evin hemen her bölümünde yer alan böcek ve haşerelerin yok edilmesi mümkün olmaktadır. Kokulu ilaçların etki alanını gün geçtikçe geliştirdiği bilinmektedir. Bu durum ise doğal olarak kokulu ilaçlama yönteminin sık bir şekilde tercih ediliyor olmasının temel nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Kokulu ilaçların hazırlanması su ile olmaktadır.     Su ile karıştırılarak elde edilen bu ilaçlar; ileri teknoloji araçları vasıtasıyla uygulanmaktadır. Bundan dolayı kokulu ilaçlama hizmeti satın almadan önce alanında uzman ve gerekli donanımlara sahip olan firmalardan destek almak önemli olmaktadır.

7/24 Garantili ve onaylı ilaçlama için bize ulaşın.