Bahçe İlaçlama

Bahçe İlaçlama

BAHÇE İLAÇLAMA

Bahçe ilaçlama firmaları Eskişehir genelinde sağlık ve huzur dolu bir yaşamın devam etmesini sağlamak amacı ile kurulan kuruluşlar olarak bilinmelidir. Eskişehir ilinin coğrafi yapısı gereği bahçe gibi yeşillik alanların az olması sebebi ile yoğun haşere ve kemirgen türlerin istilasına uğramaktadır. Biz insanlar  onların yaşam alanlarını ellerinden aldığımız için bizlerle birlikte yaşama zorunluluğu doğmuştur. Nüfus hızla artmakta olması bizlerinde yaşam alanlarını genişletmek mecburiyetinde bırakması az olan doğal ortamların dışında bahçe gibi alanlarımızda yaşama gereği duymaları bizleri normal olarak rahatsız etmektedir. Sağlık gibi çok önemli bir unsurun bulaşıcı hastalıkları ile tehdit etmeleri haşere türlerinin alandan uzaklaştırılması gerektiğinin göstergesidir.  Bahçe ilaçlama hizmetleri tamda bu noktada başlamaktadır. Görsel bozukluğun bir şekilde katlanabilir olması fakat sağlığı tehdit etmeleri nedeni ile doğal olarak istenmemeleri konusunda bizleri haklı çıkarmaktadır. Eskişehir bahçe ilaçlama şirketleri öncelikli hedef olarak yaşam alanlarının zararlı türlerden arındırılması için yapılan çalışmaları hayata geçiren kurumlardır. Bu çalışmalar münferit bir şekilde duyumlar ile yapılabilir değildir. Bu gibi çalışmalara kalkışma durumları çok kötü sonuçların doğmasına sebebiyet verir. Bu ve benzeri durumların yaşanmaması için ilk böcek türü fark edilmesinin ardından bir böcek ilaçlama firması ile iletiş kurup uygulama talebinde bulunmak en doğru seçim olarak kabul edilmelidir.

Örneğin: Yaşam alanımız’da haşere türü veya kemirgen türü zararlıları ile karşılaştık. Bunun akabinde dolaylı olarak araştırmalara girip kendi çabalarımız ile bu türler’den arındırma işlemine kalkıştık. Kullanmak için çamaşır suyu gibi veya sirke gibi şehir efsaneleri olan yöntemleri deneme kararı aldık. Zararlı türü bir an ortadan kokudan dolayı uzaklaştı emin olabilirsiniz’ki alanın keşfini tamamlamış olan haşere veya kemirgen türü tekrardan alana gelip aynı şekilde faaliyetlerine devam edecektir. Veya ziraat ilaçları araştırması yapıp satış noktalarından ulaştık ve kendimiz ilaçlama işlemine başladık. Mutlak suretle kendi sağlığınıza zarar  vereceksiniz. Eğer şanslı isek etkisini hemen gösterip sizi en yakın sağlık kuruluşuna gitmenize sebep olarak ufak hasarlar ile kurtulmanızı sağlayabilirler. Aksi bir durumda ise hiç bir belirti vermedi ve insan vücudunu içten içe kemirmeye başladı. Bu sorun tam olarak genel olarak karşılaşılan bir sorundur ki Sağlık Bakanlığı bu durumların yaşanmaması ve önüne geçebilmek için haşere türleri ile mücadele firmaları kurulmasına karar vermiştir.

BAHÇE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Bahçe ilaçlama yöntemleri farklı kollara ayrılan ve her yöntemin uzman eller tarafından yapılması zorunluluğu bulunan yöntemlerdir. Bahçelerimizde en çok rastlanan sorunların başında pire, fare, çıyan, akrep, salyangoz, kırkayak, kakalak vb. zararlı türler ile mücadele verilir. Her bir türün kendine özel zarar verme yeteneği bulunur. Sıvı ilaçlama uygulamaları vede fare istasyonları kullanılarak işlem yapılır. Yapılan işlem aynı gelebilir fakat her alanın kendine özel yapısı vede böcek vede fare türlerinin tercih ettiği alanlar ayrı olarak bilinmektedir. Sıvın uygulama kokulu vede kokusuz olarak ikiye ayrılır. Fakat uygulama şekli her haşere türüne karşı ayrı bir şekilde olmak zorundadır. Bu çalışma şekli alana transfer edilen uzman personeller tarafından o anda karar verilerek uygulanır. Kemirgen ilaçlama istasyonları ise yapının coğrafi yapısı vede kemirgen türüne göre yerleştirilmeli ve kimyasal ürünlerin kullanım miktarı ve cinsi belirlenerek yapılmalıdır. Sıvı ilaçlama ise ulv makinesi, atomüzer veya el pompası eşliğinde yapılabilir. Bu saydığımız cihazların kullanımıda haşere tür ve yoğunluğu ile doğru orantıda yapılırken kullanılacak olan biyosidal ürünün cinsi ve miktarı hesaplanarak takviye edilir.

ESKİŞEHİR'DE BAHÇE İLAÇLAMA EMİN ELLERDE

Eskişehir'de bahçe ilaçlama ruhsat ve çalışma izni prosedürlerini tam manası ile temin etmiş firmalar üzerinden yapılmaktadır. Anti Dezenfekte olarak Eskişehir ve tüm ilçelerini 7/24 kesintisiz hizmet sağlamaktayız. Biz kimiz ve ne iş yaparız daha sağlıklı öğrenebilmek için HAKKIMIZ’DA sayfamızı ziyaret edebilir ve gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Haşere ilaçlama uygulamaları emin eller ve garanti veren firmalar tarafından yapıldığı taktirde sorunsuz hizmet almış olursunuz.

Diğer Hizmetler

7/24 Garantili ve onaylı ilaçlama için bize ulaşın.