Corona Virüsü İlaçlama

Corona Virüsü İlaçlama

Dezenfekte Hizmeti

Dezenfeksiyon hizmetleri korona virüs alarmı ile tüm ülke ve özelliklede Eskişehir ilinde en çok araştırılması yapan konular haline gelmiştir. Biz firma olarak korona virüs dezenfeksiyon hizmetlerini saatler içerisinde talep edilen alana ulaşarak sağlamaktayız. Dezenfeksiyon hizmeti veren firmalar arasında kurulduğumuz yıldan beri servis sağlamaktayız. Sağlık Bakanlı’ğı tarafından kırmızı alarm altında tüm firmalar ve kamu kuruluşlarına dezenfekte işlemi konusunda önem derecesini anlatan bildirimler yapılmıştır. Anti Dezenfekte ilaçlama olarak profesyonel personel ve ziraat mühendislerimiz ile tüm dezenfekte işlemlerinize hizmet sunmaktayız. Dezenfeksiyon uygulamalarının bilinmesi gereken bir takım bilgilerini sizlere alt satırlarımızda anlatmış bulunmaktayız.

Tanım ve Tarihçesi

Dezenfeksiyon sağlık bozulması riskini arttıran hastalık yapıcı ve bulaştırıcı (patojen) organizmaların imha edilme veya etkisiz (inactive) bir yapıya dönüştürülme işlemidir. Dezenfeksiyon uygulamaları bu yönü ile bakteri, algler, sporlar ve virüs ve buna benzer tüm organizma çeşitlerinin yok edilmesi yani sterilizasyon işlemlerinden ayrı olarak adlandırılır. Gerçek hayatta Dezenfeksiyon işlemleri ile etkisiz ve önlenemez hale getirilemeyen hastalıklı virüs taşıyan  organizmalarda bulunur.

Dezenfeksiyon uygulama tarihi çok uzun zamanlara dayanmaktadır. Örnek verecek olmak gerekirse içme veya temizlik için kullanılan suyun bakır ve gümüş kaplarda saklı tutulması, suyun kaynatılarak tüketilmesi gibi uygulamalar bilinçsizce dahi olsa tarihin en eski devirlerden başlanarak günümüze taşınan Dezenfeksiyon işlemlerinin bir parçasıdır. 1800’lü yıllarda tifo, dizanteri gibi salgın ve bulaşıcı hastalıkların önlenmesi ve yayılmasında yavaş kum filtresi olarak adlandırılan  arıtma uygulamasının yararlı ve faydalı olduğu belirlenmiş bir tarih gerçeğidir. Tam manası ile ise Dezenfeksiyon uygulamaları ilk kez 1904 yıllarında bir tifo salgınının arkasından sodyum hipoklorit ile klorlama yapılması ile elde edilen kimyasal ürünün tifo hastalığının önlenmesi ile başlayan ve Dezenfeksiyon uygulamalarını tüm Dünya’da hızla yaygınlaşmış bir servis türüdür.

Dezenfektesyon Çeşitleri

Oksidasyon amacı ile kullanımı gerçekleşen başlıca dezenfektanlar; Kimyasal dezenfektan, Fiziksel dezenfektan, Mekanik dezenfektan ve Radyasyon ile dezenfeksiyon çeşitleri olarak söylenebilir.. Bu uygulamaları aşağıda belirli bir biçim ile açıklanmıştır.

Kimyasal dezenfektan uygulamaları en yaygın ve bilinen bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Dezenfektan ve dezenfeksiyon etkisi olan çok fazla kimyasal madde olmak ile birlikte, bunlar arasında etki düzeyi, uygulanabilir olma özelliği ve uygulama kolaylığını sağlayabilicek gibi çeşitli koşulları sağlayabilen kimyasal madde sayısı oldukça azdır.

İdeal dezenfektan nasıl olmalıdır

  • Nötral pH’da su ile çözülmeli
  • Renk ve koku olmamalı
  • Stabil ve her pH’da aktif olabilmeli
  • Tüm mikroorganizmalara etki göstermeli
  • Toksik katiyen olmamalı
  • Malzeme ve ürünlere zarar vermemeli
  • Organik madde aktivitelerini etkilememeli
  • Kullanımı ve uygulama yöntemi kolay olmalı

 

Antidezenfekte ile 7/24 maksimum 3 saat içerisinde dezenfeksiyon işlem taleplerinize profesyonel ekip arkadaşlarımız ile servis sağlıyoruz. Sağlık’lı yaşam için korona virüs önlemini alma zorunluluğu olduğu bilincinin farkına varılmalıdır. ÖNCE İNSAN, ÖNCE SAĞLIK…

Diğer Hizmetler

7/24 Garantili ve onaylı ilaçlama için bize ulaşın.