Okul İlaçlama

Okul İlaçlama

Okul İlaçlama 

Okul ilaçlama şirketleri öğrenci ve öğretim üyesi kişilerin sağlıklı ve huzurlu bir gelecek hazırlaması için gerekli tüm böcek ilaçlama ve dezanfekte işlemlerini kesin çözüm kampanyası kapsamında yürütmektedir. Okul’larda gelecek adına parlak beyinler aydın kişiler yetiştirilir. Eskişehir bölge olarak eğitim ve öğretim sistemine çok geniş yelpaze’de hizmet vermektedir. Bu hizmet sayesinde ülke geleceği adına yapılacak proje’ler, yeni atılım’lar, parlak bir gelecek vaat eden gençler yetiştirmek üzere olan öğretmen’ler sayesinde ülke bazında parlak bir gelecek bizi beklemektedir. Okul ilaçlama Eskişehir genelinde belirli metotlar uygulama sistemi ile yürütülür. En sık karşılaşılan haşere problem’leri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Kemirgen 
 2. Hamam böceği 
 3. Akrep 
 4. Pire 
 5. Tahta kurusu 
 6. Tahta kurdu 
 7. Akar (mite, toz böceği) 
 8. Çıyan
 9. Sümüklü böcek 
 10. Kertenkele 
 11. Vb. 

Saymaya gerek duyulma’yan daha bir çok zararlı türü ile mücadele verilmektedir. Garantili ve kesin çözüm odaklı çalışma anlayışı ile hareket edebilme kapasite ve yeteneğe sahip okul ilaçlama firmaları tercih etmeniz gerektiğini ifade etmekte fayda vardır.

OKUL İLAÇLAMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILMAKTADIR 

Okul ilaçlama öncelikli olarak keşif gerektiren bir durum olarak ele alınır. Yapılacak keşif binanın durumuna, haşere problemine, yoğunluğuna, ilaçlama gereksinimin ne olduğunu göre karar verilebilecek bir çalışma neticesinde sonuç alınabilir bir iş’tir.

 1. Sıvı ilaçlama 

Sıvı püskürtme ve dumanlama teknikleri olarak ikiye ayrılır. Püskürtme tekniği kendi içinde kollara ayrılmaktadır. Pulverize veya boğma teknikleri ile yapılan bir uygulama metotları olarak bilinir. 

2) Jel ilaçlama

Jel ilaçlama uygulamaları genelde hamam böceği için uygulanmakta olan bir yöntemdir. Yarık ve çatlak alanlara, bina giriş çıkışları, priz arkalarında, kapı pervazları ve zeminde bulunan süpürgelik kısımlara belirli bir miktar enjekte edilerek netice alınır. 

3) İstasyon kurulumu

İstasyon kurulumu alanın metre kare ve sorunun boyutuna göre fare ilaçlama ve yok etme amacı ile kurulur. Belirli aralıklarla içine zehirli madde bırakarak alana duvar dip kısımlarına yayılarak bırakılır. Eskişehir okul ilaçlama alanında en çok kemirgen problemi çözümü ile karşılaşır.

OKUL İLAÇLAMA İŞLEMLERİ VE DİKKAT GEREKTİREN DETAYLAR

 1. Sağlık Bakanlığı Onayı 

Sağlık Bakanlığı onayı olmayan firmaların verebileceği hizmet her an sorgulanması gereken bir işlemdir. Kullanılan ilaç (biyosidal ürün) mutlak suretle tarım ilacı olabilir veya hizmet tekrarı konusunda hassasiyet gösterilmeye bilir. Sağlık açısından büyük risk taşıyan bir çalışma şeklidir. 

2) Ziraat Mühendisleri Personel

Piyasada kart bastırıp sokak sokak gezerek haşere ilaçlama yapma niyeti bulunan yüzlerce emek hırsızı bulunmaktadır. Bir ziraat mühendisi olmayan firma asla ve asla izin ve ruhsatlarını tamamlayamaz. Ve personel takibini mutlak suretle eğitimini almış kişilerce yapılması gereken bir işlemdir.

3) Biyosidal Ürün Uygulayıcısı Belgeli Personel

Tecrübe ve profesyonel bir çalışma ancak ve ancak deneyimli ayrıca tüm çalışma izin belgeleri bulunan çalışma arkadaşları ile yapılabilir. Sağlık Bakanlığı sürekli eğitim vererek tecrübeli personel yetiştirmek adına faaliyet göstermektedir.

4) Uygulama personeli tarafından verilen bilgi ve direktifler harfiyen uygulanmalı ve kontrol altına alınmalıdır.

5) Her hangi bir sağlık problemi ile alakalı sorun yaşandığı an itibariyle en yakın sağlık kurumuna baş vurulması dır. 

ANTİ DEZENFEKTE HAŞERE VE KEMİRGEN KONTROL SERVİSİ 

Tüm periyodik okul ilaçlama hizmetleri 

İçin tecrübeli ve uzman kadrosu ile Eskişehir ve tüm semtlerinde kaliteli ve güvenilir ilaçlama hizmeti sunmaktadır. 

Diğer Hizmetler

7/24 Garantili ve onaylı ilaçlama için bize ulaşın.